Publikacja ,,Jaka jest Twoja HERstoria? Historia szminką malowana” to wyjątkowy zbiór opowieści o wybitnych kobietach stworzony przez uczennice i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach. Koordynatorką projektu była nauczycielka Kinga Łusiewicz Młode pisarki i pisarze poznali wiele inspirujących kobiecych opowieści. Wybór HERosek był trudny. Okazało się, że na kartach historii jest mnóstwo wspaniałych, pięknych i odważnych kobiet. Dlaczego tak mało o nich słyszymy?

,,Jaka jest Twoja HERstoria? Historia szminką malowana” to nie tylko zbiór opowieści, ale także hołd złożony kobietom, często pozostającym w cieniu. Dzięki tej publikacji ich historie zostaną opowiedziane i zapamiętane, inspirując kolejne pokolenia do dążenia do swoich marzeń i zmieniania świata.

Wydanie tej publikacji nie byłoby możliwe bez wsparcia Fundacji Szkoła z Klasą oraz Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego, które uwierzyły w projekt i przyznały grant w ramach programu ,,Edukacja Inspiracja”.

Wytwórnia Kreatywna po raz kolejny podjęła się opracowania graficznego projektu edukacyjnego wronieckiej młodzieży.